D. 3 April fik CRPS foreningen Danmark konstitueret den nye bestyrelse på et online møde.

Dette kom efter D. 26 Marts hvor CRPS foreningen Danmark afholdte generalforsamling i Aalborg.

Det var både en skøn og vedmodig dag. Til generalforsamling var der god tilslutning både fysisk men også nogle stykker der deltog online. Tak til jer alle for deltagelsen og for alt den positive energi, man kunne mærke i rummet denne dag. Der var også en del CRPS ambassadører der deltog, som strålede af energi og gå på mod. Denne dag valgte Bo at gerne ville prøve kræfter med at være en del af CRPS’s foreningens bestyrelse. Velkommen til Bo.

Det var også en vemodig dag, da vores formand Trine havde valgt at trække sig, sammen med Henriette og Heidi. De fik en buket blomster, som tak for deres store indsats igennem årene.

STORT tak til dem, og vi håber stadig vi ses rundt om i Danmark til nogle arrangementer.

 

Betina Schurmann, Formand for CRPS Foreningen Danmark